Olanaklar

1-GENEL OLANAKLAR :

Otelimizde konaklama  genelde ODA+KAHVALTI biçiminde yapılmaktadır. Ancak, rezervasyon sırasında konuğun talebi halinde,ODA+Kahvaltısız  olarak da konaklamaya olanak verilmektedir. Konaklama fiyat listemiz bu duruma göre fiyatlandırılmıştır.

2-ODA OLANAKLARI :

Her oda da, oda özelliğine göre İKİ Kişilik(twin) ve TEK Kişilik YATAK, okumak, oturmak için AHŞAP  KATLANIR MASA ve SANDALYE , UYDU YAYINLI LED TV, 9.000 Btuh kapasiteli SICAK-SOĞUK kullanımlı İNVERTER KLİMA, kışın MERKEZİ ISITMA için KALORİFER SİSTEMİ, Gece LAMBASI, Temperli CAM DUŞA KABİN, WC, Aynalı ve LED aydınlatmalı LAVABO, SAÇ KURUTMA MAKİNASI bulunmaktadır.

Her oda da, mimari duruma göre FRANSIZ BALKON, BALKON ve TERAS BALKON bulunmaktadır.

Her odanın pencereleri ÇİFT AÇILIMLI ve AKORDON SİNEKLİKLİdir.  Özellikle, ÇİFT açılımlı pencerelerin kullanımında konuklarımızın DİKKATLİ olmaları ve olası YANLIŞ kullanım nedeniyle olası TAM olmayan pencere kapamalarında, pencereleri GEREKSİZ şekilde zorlamamaları, bu gibi kapanmama durumlarında HEMEN Otel Yönetimini haberdar etmeleri ÖZEL ricamızdır.

Odalarımız da, prensip olarak SİGARA içilmemektedir. Konuklarımızın, Sigara İçme İhtiyaçlarını BALKONLAR da , BAHÇE de veya KATLANIR CAMLARI açık ise KAHVALTI Salonunda gidermeleri gerekmektedir.

3-ODA PİŞİRME OLANAKLARI :

Her oda da, 5 (beş) gün ve daha fazla (uzun) süreli KONAKLAMLAR da, iki gözlü ELEKTRİKLİ OCAK ile konuğun oda da kalıcı KOKU bırakmayacak şekilde PİŞİRME yapmasına olanak ve İZİN verilebilmekte, bunun için yetecek kadar kap-kacak, bardak, çatal,kaşık, bıçak, çay vs yapmak için CATTLE (sıcak su ısıtıcı); DERİN DONDURUCUSU olan tezgah altı BUZDOLABI; koku deşarjı için ASPİRATÖR de bulunmaktadır.

5 (beş) günden az kalışlarda, Otel kurallarına uyulsa bile PİŞİRME yapmaya Otel yönetiminden İZİN almak gerekmektedir.

5(beş) gün ve daha fazla Otel KONAKLAMALARIN da,  oda da PİŞİRME yapmasına İZİN verilebilen konukların, pişirme  nedeniyle KALICI hasar ve zarara neden olmaları halinde; Konuklar, pişirme nedeniyle oluşabilecek  hasar ve zararı karşılamakla yükümlüdürler. Pişirme nedeniyle oluşacak hasar ve zararların karşılanmasında, öncelikle konuklarla UZLAŞMA yoluna gidilir. Uzlaşma olmaması halinde, Otel yönetiminin yasal yollara başvurma hakkı saklıdır.

 

4-GENEL BARBEKU (Mangal) OLANAKLARI :

Otelimizde, dileyen konuklar otelin temin ettiği BARBEKU (Mangal) ile günlük rüzgar ve koku-duman yayılma durumuna göre Otel Yönetimince belirlenecek yerlerde, belirlenecek  gün ve saatlerde Otel Yönetiminin kontrolunda  BARBEKU (mangal) yapma olanakları verilebilmektedir.

Otel Yönetimi, ilkesel olarak bireysel BARBEKU (Mangal) izni vermemektedir. Otel Yönetimi, kendi bilgisi ve yönetiminde TÜM KONUKLARIN katılacağı BARBEKU (Mangal) partilerini haftanın belirlenen gün ve saatlerinde yapılması taraftarıdır. Ancak, bazı konukların ÖZEL günlerde olabilecek özel isteklerine, otelde kalan ve BARBEKU (Mangal) yapılmasına katılmayan konukların YAZILI-SÖZLÜ MUVAFAKAT vermeleri halinde, özel BARBEKU (Mangal) istekleri de karşılanabilecektir.

BARBEKU (Mangal) partilerinde, Otel Yönetimi belirlenecek çok cüzi miktarda  PİŞİRME ve SERVİS ÜCRETİ  (Min. kişi başı 50 TL, max. kişi başı 75 TL) alma hakkına sahiptir.

5-SOSYAL OLANAKLAR :

Otelimiz KAHVALTI SALONU, kahvaltı sonrası temizlik bitmesi sonrası, Konuklarımızın OTURMA, KONUŞMA-Sohbet Etme,  APERATİF İÇECEK  içme (ÇAY, KAHVE, NesCafe, BİRA, Meyve Suyu , Maden Suyu vs)ve FAST FOOD tarzı yiyecek (Patetes Cips-kızartma, Kaşarlı-Sucuklu Tost, çeşiti Börek-Çörek, Simit, Kurabiye, ÇİĞ Börek, KURU YEMİŞ vs. ) yeme olanağı için kullanılabilmektedir.

Kahvaltı Salonunda, prensip olarak Otelimizde bulunan ve sunulan içecek ve yiyecekler dışındakilerin getirilmemesi ve kullanılmaması esastır.  Bazı özel hallerde, Otel Yönetiminin bilgisi dahilinde dışarıdan içecek ve yiyecek getirilmesine İZİN verilebilir.

Kahvaltı Salonunda, genel kullanıma hazır olduğu zamanlarda SATRANÇ, TAVLA, OKEY, BRİÇ vb tarzı kağıt oyunları oynanabilir. Ancak, OYUN oynarken dinlenme amaçlı orada bulunan konukları RAHATSIZ etmeyecek şekilde davranılması esastır. Aşırı gürültü ve tartışmalarda Otel Yönetimi OYUN Oynamayı yasaklayabilir.

Kahvaltı Salonunda, KABUKLU KURU Yemiş yenebilir. Ancak, kuruyemiş kabuklarının düzenli bir şekilde bir çöp kabında toplanması ÖZEL ricamızdır. Bu ricalarımızı yerine getirmeyen konuklarımızın, kabuklu  kur uyemiş yemeleri yasaklanabilir.

6-BAHÇE OLANAKLARI :

Otelimiz ÇİM kaplı bahçesinde konuklarımız  OTURMA birimlerini ve şezlongları kullanabilir. Buralara, Otelden İçecek ve Yiyecek Servisi yapılmaktadır.

Bahçe de, tüketilen içecek ve yiyecek artıklarının belirli noktalarda ki ÇÖP kaplarına atılması ÖZEL ricamızdır.

Bahçede de,  KABUKLU KURUYEMİŞ yenebilir. Ancak, burada da Kahvaltı Salonunda uygulanan kurallar geçerlidir.

Bahçe de ki, GÖLGELİK amaçlı ŞEMŞİYELER; şiddetli rüzgarlarda TEHLİKE yaratabileceği için, gerektiğinde Otel Yönetimince kapatılabilir. Bu gibi durumlarda, KONUKLARIMIZCA  şemsiyelerin açılması yönünde ki talepleri karşılanamayacaktır. Kesnlikle, KONUKLARIMIZ , Otel Yönetimi bilgisi  ve izni olmadan şemsiyeleri AÇMAMALARI Özel Ricamızdır.

7-BİSİKLET KİRALAMA OLANAĞI :

Otelimizi, konuklarımızın Otelimize yaklaşık 450 mt uzaklıkta bulunan HALK Plajlarına ulaşmaları veya çevreyi gezmeleri için 4 (dört) adet BİSİKLET temin etmiş ve çok cüzi bir fiatla KONUKLARIMIZN hizmetine sunmuştur. BİSİKLET Kiralama fiatları  Kahvaltı Salonunda ki DUYURU Panosunda yazılıdır.

NOT: Zaman zaman bisikletlerimiz hasar gördüğünde bakıma gönderilmekte ve o nedenle hizmet verilemediği zamanlar olabilmektedir.

8-YAKIN ÇEVRE ULAŞIM OLANAĞI :

Otelimiz, özellikle Özel Aracı olmayan konuklarımız veya Özel Aracı olupda kullanmak istemeyen Konuklarımız için, Bozcaada FERİBOT İskelesine, GEYİKLİ’ye, EZİNE’ye ve ÇANAKKALE Havalanına ve bireysel ve TOPLU Taşıma yapma olanağı sunmaktadır. Bu ulaşım hizmeti 1 (bir) veya 6 (altı) kişi için aynı fiatla yapılmaktadır ve fiatlama TEK YÖN SEFER içindir. Tekrar gidişlerde aynı fiat alınmaktadır. TOPLU TALEP halinde, Otel yakın çevresine de ÖZEL GEZİLER planlaması yapılabilmektedir.